Рођени смо исти. Као мноштво празних папира скупог материјала, међу којима је баш сваки јединствен. Али, не зато што је морао бити, већ зато што је могао постати. Спецификум је пенкало трајног мастила, а пенкало је дар. Све речи које будемо написали наша кожа ће вечно носити. Интегритет, достојанство, чувство и сва тајна која му је инхерентна. На нама је избор а у нама слобода. Право да напишемо и одговорност да прочитамо.

Skola danju

Школа је место које нам пружа могућност да постанемо неко, место где су све жеље оствариве и сви путеви отворени. Зависник друштвених промена је школа коју одржава људска потреба за системом добрих намера и безброј могућности.  Једино стално у школи је промена и потреба  да мењамо себе како би смо једног дана побољшали свет.

Да ли смо свесни да нам се најлепши део живота догађа баш тада док се за живот припремамо.

Највредније у школи је вера у посебност свакога ко је део ње на било који начин.

Slika nocu

"Породица, школа и друштво налик су палати. Ако јој одузмете темељни камен, све почиње да се руши" Х. Келер

"Врата просвете нек не отвара онај ко школу  не љуби, јер ће бити несрећнији што више зна а мање љуби" Лав Толстој

Ученицима

Драга децо,

Поласком у школу ваше детињство је богатије за једну нову игру без граница звану УЧЕЊЕ, а наша школа постаје вредније за сваки ваш корак ка успеху.

„Ми и не знамо колико снаге и какве све могућности крије у себи свако живо створење. И не слутимо шта све умемо. Будемо и прођемо, а не сазнамо шта смо све могли бити и учинити. То се открива само у великим изузетним тренутцима.“  Иво  Андрић

Ко не зна, а не зна да не зна - опасан је - избегавајте га!

Ко не зна, а зна да не зна - дете је – научите га!

Ко зна, а не зна да зна - спава - пробудите га!

Ко зна и зна да зна - мудар је – следите га!

Конфучије

За родитеље

Бити родитељ - да ли је то довољан услов за срећу?  Много је лакше постати него остати родитељ. Не постоји савршени родитељ, а ни учитељ. Довољно је да знате да прихватите да нисте савршени, да разумете потребу да стално радите на себи и да сте увек спремни да у децу инвестирате БЕЗУСЛОВНУ љубав, БЕСКРАЈНО стрпљење и добронамерну ИСКРЕНОСТ. Уколико се довољно трудите осећај задовољства и  среће неће вас заобићи.