Aктивности

ОБАВЕШТЕЊЕ

УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2023/2024. ГОДИНЕ

Поштовани родитељи будућих првака,

Упис детета у први разред школске 2023/24. године врши се путем позива на бројеве телефона: 037/3547-610, 065/3547-610 или доласком у просторије школе. Том приликом потребно је попунити пријаву за упис (иста се налази код представника школе - управе, на пулту испред канцеларија управе школе и на сајту школе). Контакт особа је Марија Васић, стручни сарадник - психолог школе.

Документација коју је потребно приложити приликом уписа:

1. извод из матичне књиге рођених (или било који други документ, ради давања тачних података представницимa школе/попуњавање пријаве за упис)
2. уверење о похађању редовног, припремног предшколског програма (издаје надлежна предшколска установа коју дете похађа по завршетку похађања ППП-а).
Документацију (потврда лекара о обављеном лекарском прегледу, потврдa о пребивалишту и извод из матичне књиге рођених) не доносите, већ се преузима (електронски) са Портала еУправе од стране представника школе. Изузетно, ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара или у војној здравственој установи, биће потребно да га донесете у школу (на дан тестирања). Након уписа, родитељ ће (почев од 01.03.2023. године), бити контактиран од стране психолога школе за заказивање термина за испитивање детета уписаног у школу.

ПРИЈАВУ ЗА УПИС МОЖЕТЕ СКИНУТИ ОВДЕ

ЗАХТЕВ - ВАНТЕРИТОРИЈАЛНИ УПИС МОЖЕТЕ СКИНУТИ ОВДЕ

У први разред школске 2023/24. године уписује се СВАКО дете које до 31. августа, 2023. године има најмање 6 година и 6 месеци, а највише 7 година и 6 месеци, односно деца рођена од 01.03.2016. до 28.02.2017. године.

Изузетно, када је то у најбољем интересу детета, детету се може одложити упис за годину дана од стране школе, а на основу мишљења интерресорне комисије јединице локалне самоуправе. У овом случају, јављате се психологу школе.

Дете које до 31. августа, 2023. године има мање од 6 година и 6 месеци, а чији родитељи желе да оно пође у школу раније, могу да се пријаве за проверу спремности за полазак у школу.

У школу може да се упише и дете старије од 7 година и 6 месеци које због болести или других разлога није до сада уписано у школу.

Школа је дужна да упише свако дете које има пребивалиште на подручју школе. Школа  може да упише и дете са подручја друге школе, на захтев родитеља, који подноси изабраној школи најкасније до 1. фебруара текуће календарске године у којој се врши упис. Школа је дужна да родитеља обавести о одлуци најкасније до 30. априла текуће календарске године. Срдачно вас молимо да ову своју пријатну обавезу благовремено испуните како би школа на време обавила активности у вези са уписом.

Радујемо се што ћете нам бити сарадници у образовању и васпитању ваше и наше деце.

Разно

Школски портал